Etendus "Õhus on.."

11. apr  tvajakas. Kommentaarid: 0
6. aprillil toimus Kastanimajas Tartus luguteatri etendus "Õhus on..", mille teemaks oli armastus. Ja just selle etenduse korraldamise ajal leidsid üksteist ka kaks meie trupile hästi tuttavat inimest :-)
Loe lisaks

Tartu Spontaansusteatri juht Endel Hango sai rahvusvahelise luguteatri treeneri akrediteeringu

27. jaan  tvajakas. Kommentaarid: 0
New Yorkis asuv luguteatrite keskus (www.playbackcentre.org) andis meie teatri eestvedajale Endel Hangole ametliku luguteatri treeneri akrediteeringu.
Loe lisaks

Luguteatri kogukonna päev Sargveres

10. jaan  tvajakas. Kommentaarid: 0
7. jaanuaril kogunesid luguteatriga tegelejad Sargvere mõisa luguteatri kogukonna päevale. Kokku tuldi Tallinnast, Tartust ja Narvast.
Loe lisaks

12. novembril jutustasime ja mängisime "Elva lugusid"

15. nov  tvajakas. Kommentaarid: 0
12. novembril kogunesime Elva raamatukogu kaminasaali jutustama ja mängima "Elva lugusid". Jutustatud lugudes avanesid Elva linna iseloomulikud jooned ja Elva tähendus inimeste elus: järved, rohelus, jalutuskäigud, kohtumised, armastus, lapsed, hip hop, pioneerilaager, suvitajad, igatsus, sõbrad ..... Lugudest kumas ka küsimus, kuidas see ikkagi juhtub, et mõnikord võõrad saavad omaks ja omad paistavad võõrad.
Loe lisaks

Etendusega "Töösuhted ja suhtetöö" 7. oktoobril lõime kaasa ettevõtlusnädala sündmustel.

16. okt  tvajakas. Kommentaarid: 0

Teema ärgitas jutustama südamlikke lugusid esimestest töösuhetest, särtsakaid lugusid rõõmsate suhetega töökeskkonnast ning raevukaid lugusid arusaamatutest suhetest ja ülejõukäivatest ootustest tööl.
Loe lisaks

12.-14. augustil Helsingis toimunud Soome luguteatrite suurkogunemisel BIG BANG osalesid Tartu Spontaansusteatri inimesed.

20. aug  tvajakas. Kommentaarid: 0
12.-14. augustil Helsingis toimunud Soome luguteatrite suurkogunemisel BIG BANG osalesid Tartu Spontaansusteatri inimesed. BIG BANG oli erakordselt meeleolukas ja silmaringi avardav. Väga kasulik oli töötubades õppimine (raskete rollide lahendamise ideed, hääle tegemine, keha liigutamine, rütmide kuulamine). Silmaring avardus tohutult erinevaid etendusi vaadates - sai selgemaks, mis kõik võib olla luguteater (värvikast klounaadist hinge kriipivate hetkedeni, laulust-tantsust-muusikast sügava vaikuseni). Uhke oli see, et Endel tegi rahvusvahelist töötuba spontaansuse teemal ning tal oli hulganisti osalejaid, kes kõik jäid rahule.
Loe lisaks

29. 06. - 2.07. Traditsioonilise Spontaansusteatri suvelaagri Prangli saarel muutis eriliseks külaline Laura Schuster Singapurist.

23. juuli  tvajakas. Kommentaarid: 0
Laura jagas oma kogemusi ja harjutusi luguteatri tegemistest Singapuris ning samas liitus sujuvalt meie seekordse suvelaagri põhiteemaga "Saare lood". Mõtestasime isiklike ja üldinimlike saarte tähendusi ning katsetasime lugusid tragöödia ja groteski, samuti komöödia ja melodraama võtmes. Suvelaagi tipphetkeks oli etendus sadmakuuris, kus saare lugusid rääkisid nii põlised pranglilased kui saare külalised.
Loe lisaks

20.märtsil lõpetasime keskkonnateemalise sarja etendusega "Ökoloogiline jalajälg".

22. märts  tvajakas. Kommentaarid: 0
Etendusel jutustatud lood kergitasid ökoloogilise jalajäljega seoses mitmeid mõtteid ning pärast etendust arutasime isekeskis teemasid veel edasi: Miks see sõnapaar meis süütunnet tekitab? Kas on võimalik, et me vähendame oma ökoloogilist jalajälge kellegi teise arvel? Millal muutub prügi kultuuriks ja kultuur prügiks? Kas ümbritsev kultuurikeskkond võib meile peale suruda prügirohket elustiili? Millal saab mõttest tegu?
Loe lisaks

14. veebruaril toimus keskkonnateemalise sarja kolmas etendus "Reostus inimsuhetes".

16. veebr  tvajakas. Kommentaarid: 0
Teema "Reostus inimsuhetes" tundus intrigeeriv ning enne etendust võis kuulda küsimusi, kas etenduse teema ikka sobib kokku sõbrapäevaga. Etenduse lõppedes võisime nentida, et sobis küll. Jutustatud lood tõid esile ootamatusi suhetes, enda leidmist ja enda petmist suhete rägastikes, vastatud ja vastamata ootusi, kogemata juhtunud suhtereostamist, taskaalu otsimist ja keeruliste suhete korrastamist.
Loe lisaks

24. jaanuaril toimus keskkonnateemaliste etenduste sarja teine etendus "Digikeskkond".

26. jaan  tvajakas. Kommentaarid: 0

Digikeskkonna teemadel jutustatud lugudes kerkis mitmeid küsimusi: kas arvuti vahendusel toimuv suhtlus lähendab inimesi või loob seinu? kas arvutis loodu on looming? miks unistuste täitumine meid alati rõõmsaks ja õnnelikuks ei tee? kas äpi kasutamine teeb mind paremaks inimeseks? kui nutitelefoni pole, kuhu siis pöörata pilk? kas nutitelefon võib päästa päeva?

Kas lugude mängimine andis vastuseid? Ei-jaa-võibolla?


Loe lisaks

Kiusamisvaba Kooli kogemuspäev

10. jaan  tvajakas. Kommentaarid: 0
7. jaanuaril 2016 olime kutsutud Kiusamisvaba Kooli programmis osalevate koolimeeskondade kogemuspäevale.
Loe lisaks

19. detsembril 2015 toimus etendus  „Loodus ja elamused"

20. dets  tvajakas. Kommentaarid: 0
19. detsembril 2015 toimus etendus  „Loodus ja elamused“, kus  osalesid ja jutustasid lugusid nii loodusmaja  noored loodushuvilised, nende juhendajad kui loodustundlikud teatrisõbrad.
Loe lisaks

21.-23. augustil 2015 toimus Tartu Spontaansusteatri suvelaager

30. aug  tvajakas. Kommentaarid: 0
Traditsioonilised suvelaagrid on andnud spontaansusteatri seltskonnale inspiratsiooni ja hoogu kogu hooajaks. Nii ka seekord Prangli saarel.
Loe lisaks

TST osales Montrealis rahvusvahelisel konverentsil

01. aug  tvajakas. Kommentaarid: 0

8-12. 07. 2015 toimus Montrealis rahvusvaheline Playback teatrite konverents Where We’ve Come From and Where We’re Going: 40 Years of Playback Theatre.

Eestist osalesid seekord kaks inimest, mõlemad Tartu Spontaansusteatrist – Endel Hango ja Liis Hango.

Endel Hango oli ühtlasi ka kodugrupi juht, mille teemaks oli Authenticity, desire and freedom of inner self ja viis läbi töötoa teemal Playback actor as role-training partner for professional development.


Loe lisaks

Jonathan Fox tuli Eestisse

24. juuni  tvajakas. Kommentaarid: 0
Luguteatri (Playback) väljamõtleja Jonathan Fox tuli Eestisse ja juhendas 16. -20. juunil 2015 meie luguteaterlaste suvekursust.
Loe lisaks

Toimub Avatud Lava 2014

16. sept  Endel Hango. Kommentaarid: 0
9. oktoobril 2014 toimub traditsiooniline Avatud Lava Tartus Teatri Kodus (Lutsu 2) kell 17-20. Loe lisaks

Valmis metoodika "mis must saab?"

02. apr  Endel Hango. Kommentaarid: 0
Alates 2013. aasta sügisest alates on Tartu Spontaansusteater alguses kirjeldanud ja hiljem ka katsetanud laste ettevõtlikkust arendavat metoodikat. Nüüd on see valmis ning selle kohta saab rohkem informatsiooni metoodika koduleheküljelt. Loe lisaks

Tartu Spontaansusteater plaanib arenguhüpet

26. dets  Endel Hango. Kommentaarid: 0
21. detsembril 2013 kohtus Tartu Spontaansusteatri üldkoosolek pidulikule aastalõpukoosolekule - vaadati tagasi tehtud aastale ning tehti plaane järgmiseks perioodiks. Loe lisaks

Luguteatri koolitaja koolitus

11. nov  Endel Hango. Kommentaarid: 0
Novembri alguses osales Endel Hango Itaalia Luguteatri kooli korraldatud koolitaja koolitusel, mis on eelduseks uue rahvusvahelise akrediteeringu saamisel. Loe lisaks

Spontaansuse treenimine uuel tasemel!

13. aug  Endel Hango. Kommentaarid: 0
6.-9. augustil toimus järjekordne SA Psühhodraama Instituudi avatud kursus, mille tulemusena sai 9 inimest oluliselt spontaansemaks. Loe lisaks

Spontaansusteater osaleb projektis

06. juuni  Endel Hango. Kommentaarid: 0
MTÜ Tartu Spontaansusteater ettevõtlikkusprojektide konkursi VII voorus projektiga "PÕHIKOOLI LÕPETAJATE ETTEVÕTLIKKUST JA ETTEVÕTLUSTEADLIKKUST ARENDAVATE TÖÖTUBADE METOODIKA VÄLJATÖÖTAMINE, KATSETAMINE JA KIRJELDAMINE" ning projekt hinnati toetuseks sobivaks.
Projekti rahastatakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest


Loe lisaks

Luguteatri baaskursus augustis

15. apr  Endel Hango. Kommentaarid: 0
Endel Hango teeb esimest korda Eestis 4-päevase luguteatri baaskursuse. Kursus toimub augusti alguses Tartus ning selle jooksul on võimalik näha nii Tartu Spontaansusteatri avatud etendust kui vaadata Tartus samal ajal toimuva Tartuffi filme. Loe lisaks

Tartu Spontaansusteatril on logo

10. apr  Endel Hango. Kommentaarid: 0
MTÜ Tartu Spontaansusteater sai stiliseeritud logo! Loe lisaks

Tartu Spontaansusteater valis uue juhatuse

15. jaan  Endel Hango. Kommentaarid: 0
2013. aastaks valis MTÜ Tartu Spontaansusteater üldkogu 3-liikmelise juhatuse: juhatuses jätkab Endel Hango ning uuteks liikmeteks on Ruslan Lainola ja Triin Laur. Loe lisaks

Loodi SA Psühhodraama instituudi kodulehekülg

03. dets  Endel Hango. Kommentaarid: 1

2012. a kevadest alustas tegevust SELFi sihtasutus Psühhodraama Instituut.

Instituut on Rootsi, Eesti, Saksa ja Šveitsi psühhodramaatikud aastaid ühendanud Co-Operationi õigusjärglane ning Põhjamaade psühhodramaatikute ja sotsiometristide taset kontrolliva ja tagava Nordic Boardi liige.

Kodulehekülje aadress on www.psyhhodraama.ee

Head tutvumist!

Loe lisaks

Tartu Spontaansuteatril on uusi näitlejaid

13. juuni  Endel Hango. Kommentaarid: 0
2012 esimesel poolaastal on Tartu Spontaansusteatriga liitunud kaks uut näitlejat - Priit Joonas ja Triin Laur. Loe lisaks

Uuel aastal uue hooga!

04. jaan  Endel Hango. Kommentaarid: 0
Tartu Spontaansusteater plaanib suure hooga uut aastat. Loe lisaks

Tartu Spontaansusteater korraldas konverentsi

30. aug  Endel Hango. Kommentaarid: 0
26.-28. augustil 2011 toimus Eesti Psühhodraama Konverents "Kohtumine Olustveres", mida seekord korraldas Tartu Spontaansuteater koostöös Eesti Psühhodraama Ühinguga. Loe lisaks

Kohtumine Olustveres on kohe-kohe tulemas

09. aug  Endel Hango. Kommentaarid: 0

Veel on nädal registreerumiseks, et saaskime korraldamisel kõigi soovijatega arvestada. Hetkel on osalejaid kokku 60, kellest 15 kogenud psühhodramaatikut aitavad sisuliselt soojenduse ja/või töötubadega ning 8 on Tartu Spontaansusteatri inimesed, kes aitavad korraldusega, lisaks mitmed aitajad-panustajad mujalt (Ened aitavad töötubade tegijaid, Mihkel toetab tehnikaga, jne).

Kindlasti tuleb hea ja sisuline konverents !

Loe lisaks

Alanud on suvisele konverentsile registreerumine

21. veebr  Endel Hango. Kommentaarid: 1
Traditsiooniline Eesti Psühhodraama konverents "Kohtumine Olustveres" toimub sel aastal 26.-28. augustini. Loe lisaks

19. detsembril on viimane selleaastane etendus

15. dets  Endel Hango. Kommentaarid: 0
Teatri Kodu saalis on pühapäeva õhtul võimalik veel näha, kuulda ja muidugi ka rääkida lugusid. Loe lisaks

Endel Hango õppis Jonathan Foxi juures

12. aug  Endel Hango. Kommentaarid: 1
5.-23. juulini õppis Endel Hango USAs luguteatri looja Jonathan Foxi juures. Loe lisaks